Normy do ustalania wysokości szkód w burakach cukrowych

ZPBC w Malborku informuje,  ze dla zainteresowanych w biurze Związku znajdują się Tabele - normy do ustalenia szkód w uprawie buraka cukrowego. 

Można również samemu znaleźć wpisując w wyszukiwarkę Google " Normy do ustalania szkód w uprawach rolnych stosowanych przez PZU S.A. 

Lustracja plantacji buraków cukrowych

W dniu 13.05.2020 r dokonano lustracji plantacji buraka cukrowego we wsi Zwierzno, Różany i Rozgart w gminie Gronowo Elbląskie. Przeglądu pól dokonywano w składzie :

1. Stawski Kazimierz - plantator

2. Dumicz Sławomir - inspektor Cukrowni 

3. Kożuchowska Ewa - kierownik biura ZPBC Malbork

4. Kownacka Marta - kierownik biura ZPBC Nowy Staw 

Zlustrowane plantacje były w stadium od wschodów do 2-4 par liści właściwych o dobrej obsadzie roślin, plantacje zdrowe wolne od chwastów. 

Poniżej wstawiono kila zdjęć zlustrowanych plantacji. 

Kontynuuj czytanie

KONFERENCJE BURACZANE- 2020r.

 W dniach 06.02.2020 i 07.02.2020 r odbyły się konferencje w Starym Polu i Kwidzynie, w których uczestniczyło liczne grono Plantatorów. W tegorocznych konferencjach zostały przedstawione aktualne i na czasie tematy takie jak: "Trudności i zagrożenia w ochronie buraka cukrowego wynikające z ograniczania dostępności środków ochrony roślin" temat ten przedstawił w bardzo ciekawy sposób prof. Jacek Piszczek z IOR-PIB w Poznaniu. Drugim również na czasie  tematem był wykład "Zwalczanie chwastów w buraku cukrowym - dobór techniki ochrony roślin i elementów rolnictwa precyzyjnego" Temat ten referował prof. Roman Kierzek z IOR-PIB. W konferencjach brali udział również Artur Majewski dyr Departamentu surowcowego KSC S.A. w Toruniu przedstawił - "Aktualna sytuacje na rynku cukru". Następnie Prezes KZPBC w Warszawie Krzysztof Nykiel potwierdził, że dopłata  cukrowa w 2020 i 2021 będzie zapewniona. W drugiej części dyr Cukrowni Malbork  Mariusz Kaźmierczak podsumował wyniki kampanii buraczanej 2019/20 oraz współpracę KSC z Plantatorami. Na spotkaniu zaprezentowały się firmy nasienne, ochrony roślin, nawozowe, maszynowe, banki i inne.      

 

 

 

© Copyrights 2018 ZPBC w Malborku
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.